Kvalitetssikring og kvalitetskontroll i regnskapsforetaket
Lær om hvordan du kan vurdere og dokumentere hva som er tilstrekkelig kvalitetssikring i regnskapsforetaket.
- 2 timer
Dette lærer du
God regnskapsføringsskikk stiller en rekke krav til kvalitetssikring og kvalitetskontroll i regnskapsforetaket. I dette kurset skal vi se på kravene som blir presentert i god regnskapsføringsskikk, og gå igjennom hvordan man kan vurdere hva som bør være omfanget, frekvensen og dokumentasjonen av kontrollene.
- Hva ligger i begrepet tilstrekkelig kvalitetssikring
- Kvalitetsikring av medarbeiders oppdragsutførelse
- Krav til kvalitetskontroll på oppdragsnivå
- Krav til kvalitetskontroll på overordnet nivå
Etterutdanning
Regnskapsfører
Regnskapsføring 2 timer
Advokat
Ikke-juridiske timer 2 timer
Videokurs
Videokurs er interaktive kurs, i hovedsak med filmer om aktuelle fagtema. Dette passer for deg som får best læringsutbytte med mest mulig video. Kursbevis lagres automatisk i kursplattformen.
Kursholder
Cathrine Sponaas
- Cathrine Sponaas er statsautorisert regnskapsfører med over 30 års erfaring som økonomi- og regnskapssjef, samt praktisk utførelse innenfor regnskapsføring og lønn. Hun har jobbet som kvalitetsansvarlig i et av de større regnskapsforetakene og har flere års erfaring som kursholder. Hun jobber nå som rådgiver innenfor regnskapsfører- og hvitvaskingsregelverket.
Berit Lenes
- Berit Lenes er statsautorisert regnskapsfører med over 20 års erfaring med regnskapsføring fra A til Å for det private næringsliv. Jobber nå som rådgiver for Sticos innenfor regnskapsfører- og hvitvaskingsregelverket.
Kvalitetssikring
Kurset ble sist gjennomgått av våre fageksperter 23.09.2025.
Lurer du på noe? Kontakt oss.
- Pris:
-
NOK 2 685 kr
ekskl. mva.
- Kursabonnement:
- Inkludert