Nedskrivning av driftsmidler
Med dette kurset lærer du å identifisere indikasjoner på verdifall, og beregning av nedskrivningsbehov. Kurset gir en grundig innføring i regelverket, med en praktisk vinkling.
- 3.5 timer
Dette lærer du
Med økte renter, svak krone og høy inflasjon blir vurdering av verdifall stadig viktigere i regnskapsføringen. Kurset gir en grundig innføring i reglene for nedskrivning av driftsmidler etter NRS (V), inkludert hvordan identifisere indikasjoner på verdifall, beregne gjenvinnbart beløp og håndtere utfordringer knyttet til goodwill, kontantstrøm og diskonteringsrente.
- Vurdering av indikasjoner på nedskrivningsbehov
- Nedskrivningsenhet og gjenvinnbart beløp
- Fastsettelse av kontantstrøm knyttet til nedskrivning
- Diskonteringsrente
- Reversering av nedskrivninger
Etterutdanning
Regnskapsfører
Finansregnskap 3.5 timer
Revisor
Finansregnskap 3.5 timer
Advokat
Juridiske timer 1 time
Ikke-juridiske timer 2 timer
Nettkurs
Nettkursene er interaktive kurs med en variasjon av tekst, video og spørsmål underveis. Dette gjør kurset engasjerende og gir deg god læringseffekt. Kurset kan gjennomføres på både PC, nettbrett og mobil. Kursbevis lagres automatisk i kursplattformen.
Kursholder
Terje Heskestad
- Terje Heskestad er dosent ved Handelshøyskolen UiA, har en bistilling ved NHH og en doktorgrad i finansregnskap fra NHH. Med over 20 års erfaring som revisor og rådgiver hos Deloitte, kombinerer han solid akademisk kunnskap med praktisk innsikt. Hans ekspertise inkluderer god regnskapsskikk, IFRS og økonomistyring. Han har også gitt ut boken Kostnads- og inntektsanalyse og har de siste 15 årene vært en meget aktiv kursholder i det norske næringslivet.
Kvalitetssikring
Kurset ble sist gjennomgått av våre fageksperter 28.11.2025.
Lurer du på noe? Kontakt oss.
- Pris:
-
NOK 3 135 kr
ekskl. mva.
- Kursabonnement:
- Inkludert