Hopp til innhold
Sticos logo
Logg inn
Nettkurs

Nytt innen bokføringsregelverket

Alle de norske bokføringsstandardene er nå oppdatert - men er du? Jan Terje Kaaby gir deg en gjennomgang av de mest sentrale endringene i standardene.

Nettkurs
meta-hours
3 timer

Dette lærer du

Bokføringsstandardene ble i 2025 oppdatert for første gang på mange år. Alle bokføringspliktige skal følge den rettslige standarden god bokføringsskikk, slik den kommer til uttrykk i bokføringsstandarder og uttalelser fra Bokføringsstandardstyret. I dette kurset får du en strukturert gjennomgang av de mest sentrale endringene i NBS 1-8, hva som er nytt, presisert eller skjerpet, og en forståelse for hva dette innebærer for din virksomhet.

  • NBS 1 Sikring av regnskapsmaterialet
  • NBS 2 Kontrollsporet
  • NBS 3 Elektronisk tilgjengelighet i 3,5 år
  • NBS 4 Elektronisk fakturering
  • NBS 5 Dokumentasjon av balansen
  • NBS 6 Bruk av tekstbehandlings- og regnearkprogrammer
  • NBS 7 Dokumentasjon av betalingstransaksjoner
  • NBS 8 Sideordnede spesifikasjoner

Etterutdanning

Regnskapsfører

Finansregnskap 3 timer

Revisor

Finansregnskap 3 timer

Advokat

Ikke-juridiske timer 3 timer

Nettkurs

Nettkursene er interaktive kurs med en variasjon av tekst, video og spørsmål underveis. Dette gjør kurset engasjerende og gir deg god læringseffekt. Kurset kan gjennomføres på både PC, nettbrett og mobil. Kursbevis lagres automatisk i kursplattformen.

Kursholdere

Jan Terje Kaaby
- Kaaby er director i fagavdelingen i Enora og fagleder for bokførings- og regnskapsførerregelverkene. Han er siviløkonom, statsautorisert revisor og statsautorisert regnskapsfører, med nær 30 års erfaring fra blant annet Deloitte, BDO og Regnskap Norge. Han leder Bokføringsstandardstyret i Norsk RegnskapsStiftelse og er forfatter og medforfatter av sentrale fagbøker og lovkommentarer innen bokføring og regnskapsføring. Kaaby skriver artikler, underviser og holder kurs for en rekke fagmiljøer, inkludert BI, Universitetet i Sørøst-Norge, bransjeorganisasjoner og Sticos.

Kvalitetssikring

Kurset ble sist gjennomgått av våre fageksperter 09.04.2026.

Lurer du på noe? Kontakt oss.

Pris:
NOK 3 022 kr
ekskl. mva.
Kurs­abonnement:
Inkludert
Hvis du planlegger å ta flere enn 3-4 kurs i løpet av året anbefaler vi kursabonnement.
Allerede abonnement? Logg inn